NEWS

BACARDÍ – NOVÁ FĽAŠA – ROVNAKO VYTRVALÁ VÁŠEŇ

BACARDÍ: Nová fľaša – rovnaká skvelá chuť a vytrvalá vášeň

 

Pri príležitosti oslavy 153-ho výročia založenia BACARDÍ rumu spoločnosť oznámila prvú zmenu obalu po viac ako 10-tich rokoch celosvetovo najpredávanejšieho rumu . Nový dizajn fľaše je ovplyvnený umeleckým štýlom Art Deco, ktorý odráža jedinečné dedičstvo a pôvod. Kvôli jeho nadčasovej kvalite vyzerá dnes tak isto dobre v najlepších svetových baroch, ako tomu bolo v 1920-tych rokoch. Víziou spoločnosti BACARDÍ bolo vytvoriť fľašu, ktorá hovorí príbeh BACARDÍ, jeho jedinečné dedičstvo a majstrovskú zručnosť, ktorá je prítomná v každom z našich prémiových rumov – fľašu, z ktorej budú barmani hrdo nalievať BACARDÍ rum ďalších 150 rokov.

 

BACARDÍ je jeden z najpopulárnejších a najviac distribuovaných destilátov a je jeden z top trendových rumov v Drink International Top 50 baroch 2015. Keďže sa BACARDÍ rum každodenne vychutnáva v mnoho najlepších baroch po celom svete, BACARDÍ oslovilo niekoľkých top svetových barmanov, aby boli nápomocní pri dizajne novej fľaše, ktorá spĺňa ich potreby. Nová fľaša – stále v klasickej “Georgia Green” farbe – je užšia a vyššia. Dizajn bol prispôsobený lepšej manipulácii, ako aj rýchlejšiemu vybratiu zo štandardného barového pultu s lepšou ergonómiou pre profesionálnych barmanov.

 

Inovované balenie je príjemnejšie aj na dotyk. Ikonické BACARDÍ logo netopiera reprezentujúce šťastie a bohatstvo, dobré zdravie a rodinnú jednotu bolo inšpirované ručnou kresbou Bacardi netopiera zo skorých 1900-tych rokov. Nápis na etikete je inšpirovaný ručne-vystrihnutým fontom, ktorý použili zhotovitelia na priečelí budovy El Edeficio Bacardi, bývalej oficiálnej kancelárie a ikonického baru v Havane na Kube, ktorý bol taktiež v Art Deco štýle.

 

Každá nová fľaša z portfólia svetlých a tmavých rumov taktiež obsahuje tlačené ornamenty s krátkym príbehom z histórie rodiny Bacardi a jednoduchý opis chuti nápoja na zadnej časti etikety. Naviac všetky papierové etikety sú vyrobené z recyklovaného vlákna z cukrovej trstiny – vedľajšieho produktu pri výrobe rumu.

 

Viac ako 150 rokov dedičstva a ocenení zdobí obal: Španielsky Kráľovský erb udelený za kvalitu v 1888, výber medailí, získaných od roku 1862 (BACARDÍ rum je najoceňovanejší destilát na svete) s podpisom DON Facundo Bacardí Massó – zakladateľom spoločnosti, ktorá zostala rodinným majetkom od roku 1862.

 

Nové fľaše taktiež sa taktiež pýšia a vracajú k pôvodnému španielskemu názvosloviu – z BACARDÍ Superior, Gold, Black sa stávajú BACARDÍ Carta Blanca, Carta Oro a Carta Negra.

Re-dizajn prezentácie portfólia BACARDÍ rumov prešiel niekoľkými kreatívnymi procesmi s náročnými výskumami v archíve Bacardi.

 

Dmitry Ivanov, riaditeľ marketing Bacardi a Prezident Bacardi Global Brands hovorí: “Našim cieľom je s novým obalom stmeliť jedinečnosť BACARDÍ dedičstva do srdcí a mysle dnešných konzumentov spojením s ľudskou vášňou, neskrotiteľným duchom a jemnou zručnosťou, ktorá je v každej fľaši. Vyzerá dobovo so silným odkazom dedičstva – a tešíme sa, že ich uvidíme v baroch a v rukách konzumentov po celom svete.”

 

Kvôli nútenému úteku z Kuby je v súčasnosti BACARDÍ rum vyrábaný v rôzných oblastiach, hlavne v Portoriku a Mexiku s úplne rovnakou metódou, akou bol vynájdeným Don-om Facundo Bacardí Massó, používajúc špeciálne Bacardi kvasinky, v ľahko vypálených sudoch z Amerického bieleho dubu a filtrovaním cez tajnú kombináciou dreveného uhlia. Jedinečný chuťový profil BACARDÍ rumu zostal nezmenený od 1862. To je špeciálna zručnosť a história, ktorá je oslavovaná dnes a odráža sa vo fľaši s novým dizajnom.

 

BACARDÍ rum – svetovo najviac ocenený rum

V roku 1862 v Santiago de Cuba zakladateľ Don Facundo Bacardí Massó vytvoril ľahko-telnatý rum s predovšetkým hladkou chuťou, ktorý bol revolúciou v destilátovom priemysle. Jedinečná chuť BACARDÍ rumu inšpirovala koktejlových pionierov na objavenie niektorých najznámejších koktejlových receptor vrátane BACARDÍ Mojito, BACARDÍ  Daiquirí, BACARDÍ Cuba Libre, BACARDÍ Piña Colada, ako aj  BACARDÍ El Presidente a mnoho ďalších. BACARDÍ je svetovo najviac oceňovaným rumom s viac ako 600 oceneniami za kvalitu, chuť a inováciu.

 

 

BACARDÍ rum je súčasťou portfólia Bacardi Limited, so sídlom v Hamiltone na Bermudách. Bacardi Limited je súčasťou Bacardi group spoločností vrátane Bacardi International Limited.

ŽI VÁŠNIVO, PI ZODPOVEDNE.

BACARDÍ, BACARDÍ UNTAMEABLE A SYMBOL NETOPIERA SÚ REGISTROVANOU OCHRANNOU ZNÁMKOU BACARDI&COMPANY LIMITED.