NEWS

STAR OF BOMBAY – Zafír medzi ginmi

STAR OF BOMBAY 47,5 % alc.
London Dry Gin

Predstavujeme Vám novinku v našom portfóliu – ultra-prémiový gin, ktorý nesie názov po najväčšom 128-karátovom zafíre menom STAR OF BOMBAY, ktorý dostala od svojho manžela MARY PICKFORD – najslávnejšia herečka v dobách nemých filmov.
Fľaša je vyššia, užšia s množstvom krásnych detailov, ktoré dotvárajú celkový dojem unikátneho ginu, ktorý sa skrýva vo vnútri.
STAR OF BOMBAY nie je len vylepšená originálna verzia pôvodného produktu BOMBAY SAPPHIRE, aj keď svojim pôvodom a charakteristikou je nezameniteľný. Pomer, ako aj spôsob destilácie pôvodných 10 druhov byliniek, (ktorých základom je najmä jalovec, citrónová kôra, koreň angeliky a ďalšie…) bol zmenený. Destilácia prebieha pomalšie a pri nižších teplotách tak, aby vznikla skvelá súhra všetkých ingrediencií. Celkovo bol proces výroby upravený, aby gin bol napriek vyššiemu obsahu alkoholu (47,5% alc.) veľmi jemný. Zmes byliniek je obohatená pridaním ďalších 2 byliniek – sušených BERGAMOT pomarančových šupiek, ktoré dodávajú nádherné citrusové tóny a semená AMBRETTE, známe aj pod menom ibištek mošusový, ktorý sa používa často miesto pižma. Tejto vôni sú oddávna v starovekej Arábii aj Číne pripisované mystické a afrodiziakálne účinky. Semená Ambrette majú taktiež stimulačný účinok.

 

Nechajte sa aj Vy inšpirovať a opantať čarom tohto krásneho nápoja.