Finlandia Vodka – (výroba v Rajamaki – Fínsko od roku 1970) pochádza z krajiny, ktorá sa vyznačuje nenapodobiteľnou čistotou a šarmom. Severská príroda Fínska je skutočne pôsobivou oslavou ľadu a chladu. Finlandia Vodka je mrazivo priezračná, krištáľovo čistá a patrí medzi najkvalitnejšie vodky na svete. Vznikla z toho najlepšieho, čo svet ponúka.

Jej jedinečnosť spočíva v čistej ľadovcovej pramenitej vode, ktorá je jedným z najčistejších prírodných vodných zdrojov na svete. Sama príroda vytvorila pred viac ako 10 000 rokmi dokonalý filter – ľadovcovú morénu, cez ktorú voda pomaly steká a vďaka tomu sa sama prirodzene dokonale filtruje. V spojení s vynikajúcim šesťradovým jačmeňom, ktorý má veľmi nízky objem olejov, a tým sviežu chuť a priezračnú štruktúru, vzniká tá najčistejšia vodka na svete. Jedinečné fínske Polnočné slnko/midnight sun – tak sa označuje obdobie bielych nocí a nikdy sa nekončiacich dní – poskytuje jemnú a trvalú energiu, ktorá je potrebná na pestovanie toho najkvalitnejšieho jačmeňa.

Miestny šesťradový jačmeň je najviac ceneným liehovarníckym obilným zrnom.

Začiatkom 80. rokov prišla Finlandia ako prvá s konceptom Fusion. Najčerstvejšie a najlahodnejšie ovocie, marinované v osviežujúcej Finlandia Vodke, sa mieša s cieľom dosiahnuť čistú a osviežujúcu chuť. V súčasnosti sú na domácom trhu okrem čistej Finlandia Vodky prístupné aj príchute  Cranberry, Lime, Mango, Grapefruit, Tangerine, Blackcurrant a Coconut. 

POLNOČNÉ SLNKO – NÁŠ PRÍBEH

Podstatou príbehu Finlandia Vodky je Polnočné slnko. Bez neho by Finlandia Vodka vlastne nemohla existovať. Práve Polnočné slnko umožňuje, aby sa šesťradovému jačmeňu dobre darilo i v krátkom vegetačnom období ďaleko na severe.

Sviatok Midnight Sun je známy vo Fínsku ako začiatok leta, keď sa

dni nekončia a slnko nezapadá. Tradične sa vo Fínsku oslavuje od roku 1316. V severných častiach Fínska Midnight Sun svieti bez prerušenia 73 dní. Je to oslava najjednoduchších pokladov života. Plánovanie času stráca význam a jediné stretnutia, ktoré sú naozaj dôležité, sú stretnutia s našimi priateľmi.

Polnočné slnko je dôležitou súčasťou nášho spôsobu života. Preto sme ho uctili zobrazením na významnom mieste na každej fľaši Finlandia®. Midnight Sun je oslavou Polnočného slnka a zároveň radosti z leta a najdlhšieho dňa v roku.