Otázka vo fľaši

MARTINI: Leto plné bubliniek

KOFT | 1.8.2018 | Blog - MARTINI, MARTINI Spumanti

Leto je vždy plné slnka, dovoleniek, festivalov... a drinkov. Poznáme drinky od výmyslu sveta. Sladké. Trpkejšie. Ľahké. S plnou chuťou. Alko aj nealko. S bublinkami. Bez bubliniek. A čo keď chcem od každého trošku? Vtedy je tu MARTINI...

Medzi vermútmi MARTINI môžete nájsť 7 chuťových profilov- od sladkého MARTINI Bianco až po najtrpkejšie MARTINI Bitter. Vďaka tomu sú drinky z vermútov MARTINI tak všestranné, že dokážu vyhovieť azda každému. Okrem toho sú naozaj jednoduché a dokážete si ich spraviť aj sami doma. Ale pekne po poriadku...
 

Martini Tonic


Pokiaľ preferujete sladšie, ale zároveň svieže drinky, odporúčame vyskúšať drink MARTINI Bianco & Tonic. Sladkosť vermútu je krásne vybalansovaná trpkou chuťou tonicu, pričom ich pomer je 1:1. Na osvieženie do drinku odporúčame plátok limety, ktorá sladkosť vermútu vybalansuje citrusovou arómou.

 
Martini TonicDruhou alternatívou tohto drinku je MARTINI Rosso & Tonic, ktorá má vďaka bordovému vermútu trpkejšiu príchuť.  Na vybalansovanie chutí odporúčame pridať plátok čerstvého pomaranča, ktorý trpkému drinku dodá patričnú sviežosť.
 
Martini Royale


Troška „honosnejšou“ alternatívou je spojenie vermútov a sparklingov značky MARTINI. Konkrétne máme na mysli drink MARTINI Royale Bianco, ktorý namiesto tonicu obsahuje šumivé víno MARTINI Prosecco. Pomer ingrediencií ostáva rovnaký ako v predchádzajúcich drinkoch, a teda 1:1. Sviežosť drinku pridá limetka a mäta.


Martini RoyaleSladšou verziou tohto drinku je MARTINI Royale Rosato, v ktorom sa spolu s Proseccom nachádza vermút MARTINI Rosato. Tak ako v predchádzajúcom prípade, odporúčame drinky doplniť čerstvým citrusovým ovocím – v tomto prípade pomaranč.


Pre vyznávačov klasiky ponúkame 3 tipy na výnimočné drinky.

Dirty Martini


Prvým je drink, ktorý si vychutnával aj samotný James Bond. Dirty MARTINI v sebe spája plnú chuť vermútu MARTINI Extra Dry a výraznú, ale pritom jemnú chuť vodky FINALNDIA v pomere 1:5. Doplňte ho vodou z olív, ktorá mu dodá ten pravý šmrnc a môžete sa nachvíľu vcítiť do kože agenta 007.

Negroni
Ďalším drinkom pre skúsenejších je NEGRONI. Pozostáva z kombinácie vermútov MARTINI Riserva Speciale Rubino a MARTINI Bitter, ktoré doplníme ginom BOMBAY SAPPHIRE – všetko rovnakým dielom. Pridajte ľad a plátok pomaranču a dokonalý výsledok je zaručený.  Pre tých, ktorý si trúfajú na silnejšiu verziu tohto drinku, tu máme NEGRONI Star, v ktorom sa namiesto klasického BOMBAY SAPPHIRE nachádza silnejší gin rovnakej značky - STAR of BOMBAY.