Otázka vo fľaši

Najdrahšie promile sveta

KOFT | 9.3.2017 | Blog - MACALLAN

Tak ako si dokážeme vychutnávať jedlo, mali by sme sa naučiť vychutnať a najmä oceniť kvalitný alkohol. Koniec koncov, výnimočná limitovaná edícia či špeciálne vyrobená fľaša môže byť úžasným darom, ši vynikajúcim spôsobom, ako odmeniť samých seba.

Niekto zbiera nálepky, iný ocenenia z oblasti športu a ďalší zas tie najdrahšie fľaše alkoholu na svete. Ak sa drahé alkoholické nápoje konzumujú v správnej spoločnosti a s mierou, tak na chuť kvality budete spomínať ešte dlho. Napríklad taký rum sa u nás používa skôr do čaju, či ako prísada do varenia, no pili ste už rum za 54-tisíc dolárov? Fľaša značky Wray and Nephew, ktorá tento drahý nápoj predstavila na prvom festivale rumov Rumfest, bola vyrobená na Jamajke v roku 1940. Aj whisky má svojho hriešne drahého zástupcu. Je ním 75-tisíc dolárová fľaša The Macallan z roku 1926. Chýbať nesmie ani víno Chateau Lafitte z roku 1787. Pôvodným majiteľom bol prezident Thomas Jefferson. Jeho iniciály sú dokonca vyryté na fľaši, za ktorú anonymný kupec zaplatil až 275-tisíc dolárov. Koňak Henri IV Dudognon Heritage je na druhom mieste. V sudoch dozrieval približne sto rokov a uskladnený je vo fľaši z 24-karátového zlata, z platiny, s vyše 6-tisíc diamantmi. Cena? 2 milióny dolárov!
A ako sa hovorí, to najlepšie nakoniec. Kráľovnou je nepochybne fľaša Billionaire Vodka. Tá je posiata troma tisíckami pravých diamantov a Swarovského krištáľmi. Jej cena je závratných 3,7 milióna amerických dolárov. Tak čo? Máte už svojho favorita?