Podporujeme

Včielkam pomáhame aj tento rok

27.3.2019 | Životné prostredie

Spoločnosť KOFT, s.r.o. sa rozhodla pokračovať v spolupráci s projektom Záchráň včely a aj tento rok finančne podporila 7 včelích rodín.

Počas roku 2018 sme spolupracovali na projekte ZACHRÁŇ VČELY, ktoré sa venuje ochrane včiel a starostlivosti o ne bez chemických zásahov. Naše včielky sa nám poďakovali naozaj kvalitným medom, ktorým sme odmenili všetkých našich zamestnancov na deň Sv. Mikuláša.

V tomto roku sa projekt aktívne zaoberá novinkou s názvom SRDCE ÚĽA. Jedná sa o veľmi malé zariadenie, ktoré po celý čas monitoruje situáciu v jednotlivých úľoch a upozorní včelára na zmeny v správaní včiel, či na hroziace nebezpečie. Srdce úľa má tvar plochého srdiečka a je rozmerovo prispôsobené potrebám včiel tak, aby im nezavadzalo a nenarúšalo bežný chod úľa. Je umiestnené vo vnútri úľa, ale má aj vonkajšiu jednotku - váhu. Včelár zo Srdca úľa dostáva informácie či sa idú včely rojiť, či sa niečo deje s včelou matkou, ak je v úli niečo, čo tam byť nemá alebo že je na čase vytáčať med. Srdce úľa odosiela informácie do mobilnej aplikácie. Je však možné, že sa včelári budú môcť stretnúť aj s verziou pre PC. Projektu  a Srdcu úľa sa naozaj darí, čo dosvedčujú aj úspechy na rôznych súťažiach a výstavách.
                                                                              ZDROJ foto: FB Zachráň včely

My v KOFT-e sa nesmierne tešíme z každého jedného úspechu tohto projektu, z každej včielky, ktorej spolu pomáhame a takisto z každej lyžičky medu, ktorý nám naše včielky vytvorili. 


Viac informácií o našej spolupráci nájdete v predošlých článkoch, na webe či Facebooku Zachráň včely.