Otázka vo fľaši

BACARDÍ predstavuje nové ekologické fľaše.

KOFT | 17.2.2021 | Blog - BACARDI

Výrobca rumov BACARDÍ vytvoril biologicky rozložiteľnú fľašu, ktorá bude do roku 2023 zastúpená v celom portfóliu spoločnosti.

Spoločnosť Bacardí sa od svojho vzniku zaoberá ekológiou. "Počas našej 158-ročnej histórie Bacardí vždy verilo v rešpektovanie globálnych prírodných zdrojov a v zodpovedné konanie v procese výroby. Od udržateľného získavania našej cukrovej trstiny až po vodu a energiu použitú pri výrobe nášho rumu. V súčasnosti sa môžme pochváliť priekopníctvom v oblasti novej biopolymérovej technológie využiteľnej pre všetky značky našej spoločnosti a aj celý trh s liehovinam", nechal sa počuť Ned Duggan, senior viceprezident spoločnosti Bacardí.  Spoločnosť spolupracuje s výrobcom biologicky rozložiteľných výrobkov Danimer Scientific na vytvorení fľaše vyrobenej z prírodných olejov získaných z rastlinných semien vrátane palmy, kanoly a sóje.

Rozloženie tradičných plastových fľiaš trvá až 400 rokov. Nová fľaša vyrobená na báze rastlinného polyméru sa po 18 mesiacoch biologicky odbúra bez toho, aby po sebe zanechala mikroplasty. BACARDÍ bude prvým spiritom, ktorý sa objaví v novej ekologickej fľaši a následne ich budú využívať aj ostatné označky spoločnosti- BOMBAY SAPPHIRE, GREY GOOSE, PATRÓN Tequila a aj škótska whisky DEWAR´S. Tím pre vývoj  obalov Bacardí tiež rozhodol o použití nového bioplastu aj na plastové výstelky uzáverov fliaš. Môže to znieť ako maličkosť, ale ak si predstavíme, že sa bude týkať každej fľaše Bacardí, zistíme, že sa bavíme o mnohých tonách plastov.  

Ako tvrdí Jean-Marc Lambert, senior viceprezident pre globálne operácie Bacardí: "Keď problém vyriešime, budeme naklonení poskytnutiu tohto riešenia pre celé odvetvie. Tu nejde o konkurenčnú výhodu, ale o to, aby sme urobili správnu vec pre našu planétu."

Okrem novej úplne rozložiteľnej fľaše vytvára spoločnosť Bacardí aj papierovú fľašu z udržateľných zdrojov. Papierová fľaša vyrobená s použitím toho istého rastlinného biopolyméru bude mať rovnako silnú environmentálnu stopu.  Lambert dodal: "Keď sme si stanovili cieľ byť v roku 2030 na 100% bez plastov, vedeli sme, že bude potrebné dosiahnuť prelomový pokrok v dizajne obalov. A to je presne to, čo sa deje prostredníctvom nášho partnerstva s Danimerom."

Pri vývoji a následných ekologických pokrokoch držíme spoločnosti BACARDÍ palce. Už teraz sa veľmi tešíme, ako sa aj my na slovenskom trhu budeme môcť podielať na ekologickejšom užívaní si života. Veríme, že si (nielen) značky spoločnosti Bacardí budeme vychutnávať ešte viac, keď budeme vedieť, že tým neubližujeme prírode. 

ZDROJ: Bacardi unveils biodegradable bottles (thespiritsbusiness.com)