Otázka vo fľaši

Aj BACARDÍ sa zapojilo do boja s vírusom

KOFT | 24.3.2020 | Blog - BACARDI

Najväčší výrobca prémiových rumov sa spojil s ropnou rafinériou Olein na boj proti nedostatku dezinfekčných produktov v Portoriku.

Cataño, Portoriko, 19. marca 2020: Spoločnosť BACARDÍ sa rozhodla sústrediť na zmiernenie šírenia  vírusu COVID- 19. Pomáha so zásobami etanolu, ktorý je potrebný na výrobu dezinfekčných prostriedkov na ruky. Liehovar Bacardí Corporation v Cataño v Portoriku, kde sa vyrába viac ako 80% rumov spoločnosti, nadviazal partnerstvo s výrobcom ropných rafinérií v Portoriku s cieľom poskytnúť suroviny, ktoré umožnia výrobu viac ako 1,7 milióna kusov dezinfekčný prostriedkov na ruky. S obsahom 70% alkoholu sú tieto výrobky v súlade s odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie na zabránenie šírenia vírusu.

Viac ako pol milióna 300 ml ručných dezinfekcií vyrobených v spolupráci so spoločnosťou Bacardí bude venovaných miestnym komunitám. Od 19. marca 2020 spoločnosť Bacardí začala distribuovať dezinfekčné prostriedky na ruky vyrobené z etanolu dodávaného liehovarom Bacardí spolu s dezinfekčnými prostriedkami vyrobenými spoločnosťou Olein pracovníkom pôšt, hasičom a polícii. Spoločnosť plánuje rozšíriť distribúciu do neziskových organizácií. Dezinfekcie dostali aj zamestnanci spoločnosti Bacardí a ich dodávatelia, pretože zdravie a bezpečnosť ľudí sú pre rodinnú spoločnosť Bacardí vždy najdôležitejšie.

„Spoločnosť Bacardí je rodinný podnik a vieme, čo to znamená starať sa o komunitu v núdzi,“ hovorí Jose Class, viceprezident spoločnosti Bacardí pre  Latinskú Ameriku a Karibik. "Za 158 rokov existencie  Bacardí sme sa aj my ocitli v náročných časoch a zistili sme, že odolnosť, optimizmus a komunita sú to, čo nám pomôže byť silnejším."

Dočasný presun výroby sa začal 17. marca a bude pokračovať podľa potreby. Táto núdzová akcia nenaruší výrobu ani dodávky rumu BACARDÍ - najoceňovanejšieho rumu na svete.

"Sme veľmi vďační spoločnosti Bacardí za prispôsobenie jej výroby tak, aby nám poskytla suroviny, aby sme mohli zvýšiť produkciu dezinfekčných prostriedkov, ktoré potrebujeme, aby sme pomohli udržať bezpečnosť obyvateľov Portorika," hovorí Jorge González, prezident rafinérie Olein.

ZDROJ: https://www.bacardilimited.com/bacardi-helps-produce-hand-sanitizers-with-change-in-production/?fbclid=IwAR13PZhaMHzWW_ICaUPXvUcoEhKah8w9lk654Zj50Lf3Z2HKbffijZ2MguM