Otázka vo fľaši

BERKSHIRE: Gin, s ktorým líšky dávajú dobrú noc

KOFT | 4.5.2023 | Blog - BERKSHIRE BOTANICALS

Tento gin je v našom portfóliu naozajstným obľúbencom. Malebný od štupľa, cez etiketu a príbeh, až po výnimočné chuťové profily a dizajn fľaše.

Značku BERKSHIRE Botanicals tvoria giny reprezentujúce kraj, odkiaľ pochádzajú. Yattendon Estate leží v západnom Berkshire. Tvorí ho ohromujúcich 9 000 akrov pôdy, na ktorých rastú výnimočné druhy rastlín, predovšetkým ihličnanov. Niet preto divu, že Yattendon Estate je jedným z najväčších pestovateľov vianočných stromčekov v Spojenom kráľovstve. Okrem flóry je toto miesto bohaté aj na roztomilú faunu.

A práve v tom je čaro ginov BERKSHIRE Botanicals. Predstavujú to najlepšie a najvzácnejšie z danej lokality, pričom výsledkom je skvelá chuť a výnimočný dizajn. Každý produkt BERKSHIRE Botanicals obsahuje rovnaký ginový základ tvorený ručne zbieranými rastlinnými zložkami ako je nórsky smrek, borievka, koriander, kôra sladkého pomaranča či grapefruit. Je to kombinácia, ktorá už sama o sebe znie veľmi vzácne. Pri ochutených variantoch je tento základ jemne doplnený lokálnymi surovinami, ako napríklad rebarborou a malinou, miestnym medom  a pomarančovým kvetom, alebo neobyčajnou kombináciou púpavy a výťažku z lopúcha. Práve chuťové kombinácie jednotlivých produktov predstavujú ich neobyčajnosť. Sú jemné a nevtieravé, ale napriek tomu sú viac ako len zapamätateľné a nejedného konzumenta chytia za srdce.

Podmanivosť značky podporuje aj dizajn fliaš. Neobyčajný tvar fľaše s korkovým štupľom väčšine z nás pripomína staré lekárenské fľaše na bylinné prípravky, ktoré sú v súčasnosti veľmi atypické naprieč celým alkoholovým portfóliom. Odzrkadľujú tradíciu, lokálnosť a prírodné suroviny, ktoré značka reprezentuje. Čerešničkou na torte sú jednotlivé etikety, ktoré sú venované faune Yattendon Estate a odlišujú jednotlivé produkty.

Klasický DRY GIN nesie na etikete moderne oblečenú líšku s farebne ladenou kravatou modrých borievok. Zajac s ružovou kravatou a kapesníčkom zdobí rovnako ružovo sfarbenú kombináciu chutí rebarbory a maliny v RHUBARB & RASPBERRY gine. Zlatistú farbu kombinácie medu a pomarančového kvetu v HONEY & ORANGE BLOSSOM gine na etikete odráža šatka na krku sovy, ktorá má odetú vestu. Azda najväčším štramákom je jazvec na DANDELION & BURDOCK gine, ktorého šál s kapesníčkom odráža výraznú fialovú farbu kvetov lopúcha. Úžasne prepracované, čo poviete?

Vychutnávať si ktorýkoľvek z ginov BERKSHIRE Botanicals je naozajstným zážitkom. Od tvaru fľaše, ktorá presne zapadne do vašej dlane, cez otvorenie dizajnového štupľa, ktorý zadržuje príjemnú ginovú arómu, až po jemný chuťový profil, ktorý poteší vaše chuťové poháriky.

Produkty značky BERKSHIRE Botanicals nájdete na našom e-shope.

Tak na zdravie, priatelia!