Otázka vo fľaši

Divná Pani: Nevšednosť v každom kúsku bytia

KOFT | 8.10.2021 | Blog

Oslavovať naše narodeniny sa dá aj nevšednou cestou. Po takej nevšednej „divnej“ cestičke nás vedie aj jedna z najobľúbenejších Paní na Slovensku. A kde inde by mala sídliť ako v samom centre vysnívanej Banskej Štiavnice.

Banská Štiavnica je neopísateľným miestom. Zanechá vo vás stopu a budete sa chcieť do nej vracať stále viac a viac. Ako teda vyniknúť v už nevšednom meste? Divná Pani to zvládla bravúrne. Nájdete ju naozaj ľahko. Vymyká sa všetkému všednému. Na tomto mieste zahodíte svoje predsudky a rozhodne zabudnete na stres, či už navštívite jej Kaviareň alebo Gallery Rooms.

Pokiaľ cez deň zavítate do kaviarne, budete omámení atmosférou a opojnou vôňou. Divná Pani má rada spoločnosť a preto tu nájdete množstvo miesta na sedenie, krásne vankúše, dokonalé stolíky a ohromnú ponuku dezertov a nápojov. Od čaju a kávy cez horúcu čokoládu, smoothie a čerstvé šťavy až po obľúbené Mojito či dokonalý bottle service. Celú ponuku občerstvenia dopĺňa prekrásna knižnica s množstvom kníh. Práve vďaka kombinácii atmosféry, ponuky dezertov a nápojov, ktoré vám Divná Pani poskytuje, sa jej nebudete vedieť nabažiť.

Nad kaviarňou pre vás Divná Pani prichystala najneobyčajnejší komplex ubytovania, aký ste kedy videli. Nechajte sa nalákať a vymeňte hotel za Luxury Gallery Rooms, teda apartmány, ktoré sú prispôsobené rôznym umeleckým smerom.  Ide o nový a na Slovensku jediný typ galerijného konceptu ubytovania, ktorý sa nachádza v nádhernom meštianskom paláci v absolútnom centre historického mesta Banská Štiavnica v budove, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, a je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.  Každá z izieb galerijného typu je zariadená originálne. Jednotlivé izby reprezentujú umelecké smery, v ktorých sa stretnete s množstvom originálnych umeleckých diel. Divná Pani vám chce vo svojich priestoroch vytvoriť neopakovateľné zážitky, aby ste sa tam cítili priam „bohémsky“, bez akýchkoľvek rušivých elementov a tak sa rozhodla vyhnúť  akýmkoľvek elektronickým zariadeniam na izbách! Stáročná architektúra, spolu s dobovým, ale i súčasným zariadením v prostredí koncentrovanej histórie pôsobí účinne na zmysly hľadačov zážitkových interiérov.

A prečo KOFT odporúča návštevu Divnej Pani v Banskej Štiavnici? Na Slovensku je veľa podnikov, kde sa môžete cítiť nielen príjemne, ale až výnimočne. Potom je tu však Divná Pani, ktorá vo vás zanechá pocit. Hlboký, fascinujúci, často neopísateľný. A preto je podľa nás povinnou zastávkou každého návštevníka Banskej Štiavnice.