Otázka vo fľaši

ELIJAH CRAIG sa stáva celosvetovým dodávateľom a oficiálnym bourbonom Ryder Cupu

KOFT | 4.8.2023 | Blog

Prestížna golfová súťaž Ryder Cup Europe a americká organizácia golfových profesionálov PGA of America dnes oznámili niekoľkoročné partnerstvo, vďaka ktorému sa Elijah Craig stal „oficiálnym bourbonom“ a celosvetovým dodávateľom Ryder Cupu.

Partnerstvo so značkou Elijah Craig bude oficiálne predstavené na Ryder Cupe 2023, ktorý sa koná v rímskom klube Marco Simone Golf and Country Club od 29. septembra do 1. októbra a Ryder Cupe 2025 v Bethpage Black v Farmingdale v New Yorku.

Elijah Craig je známy aj ako „otec bourbonu“, pretože na výrobu bourbonu ako prvý použil opálené dubové sudy a dodnes inšpiruje množstvo oceňovaných whisky. Bourbon Elijah Craig a Rye Whiskey (žitná whisky) spolu s charakteristickým koktailom Ryder Cupu budú k dispozícii na každom podujatí. Diváci si budú môcť vychutnať značku Elijah Craig prostredníctvom prominentnej digitálnej mediálnej prítomnosti na sociálnych a digitálnych kanáloch PGA of America a Ryder Cupu vrátane vlastného obsahu, médií priamo na mieste a autentického prepojenia naprieč sociálnymi sieťami. Nadšenci Ryder Cupu a bourbonu budú mať tiež možnosť zakúpiť si špeciálne fľaše Elijah Craig pri príležitosti Ryder Cupu 2023.
Táto jedinečná súťaž sa prvýkrát konala v roku 1927 a stavia proti sebe 12 špičkových profesionálnych golfistov z USA a Európy. Ryder Cup sa stal jednou z najväčších športových udalostí, ktorá zaujala milióny divákov po celom svete. Elijah Craig je aj naďalej jedinečnou súčasťou golfého sveta a oficiálnym dodávateľom bourbonu a whisky súťaží a organizácie PGA of America, PGA Championship, KPMG Women's PGA Championship a oficiálnym partnerom PGA National Club Championship. Elijah Craig je tiež „oficiálnym bourbonom“ profesionálneho golfistu PGA TOUR Maxa Homa a športovej novinárky Amandy Balionis Renner.
Max Stefka, produktový riaditeľ skupiny Elijah Craig Bourbon, o novom partnerstve povedal: „Je nám cťou, že môžeme prepojiť kvalitné remeselné spracovanie značky Elijah Craig s jedinečnou históriou Ryder Cupu. Len niekoľko udalostí na svete vzbudzuje takú vášeň a hrdosť. Tešíme sa na oslavu každého okamihu s pohárikom Elijah Craig v ruke.“
Guy Kinnings, riaditeľ Ryder Cupu, povedal: „Ryder Cup je známy svojou neuveriteľnou atmosférou, a to aj vďaka pohostinnosti svetovej kvality pre našich divákov. Rím, ako jedna z popredných svetových turistických atrakcií a premiérový hostiteľ sľubuje, že tento september bude naozaj jedinečný. Bourbon Elijah Craig je fantastickým prírastkom do našej partnerskej komunity. Tešíme sa na spoluprácu a poskytnutie ich sortimentu našim divákom.“
Jeff Price, obchodný riaditeľ PGA of America, dodal: „Prítomnosť značky Elijah Craig na Ryder Cupe 2023 bude veľkým prínosom pre celkový zážitok divákov. Keďže ide o jednu z najprestížnejších športových udalostí, sme radi, že Bourbon Elijah Craig a jeho bezkonkurenčná chuť a kvalita sú súčasťou slávností Ryder Cup v Marco Simone a Bethpage.“

O bourbone Elijah Craig
Elijah Craig, známy aj ako „otec bourbonu“, sa stal prvým liehovarníkom, ktorý svoj bourbon nechal dozrieť v opálených dubových sudoch. Číra, nezrelá kukuričná whisky sa premenila na odvážnu jantárovú kvapalinu s charakteristickou jemnou chuťou, ktorá robí bourbon tým, čím je dnes. Vplyv komunity Elijah Craig v súčasnosti pokračuje aj prostredníctvom udalosti Elijah Craig Old Fashioned Week, na ktorej sa vyzbierajú peňažné dary v hodnote až 300 000 dolárov. Tieto dary sú následne venované organizáciám, ktoré podporujú pohostinský priemysel. Rada Elijah Craig z dielne liehovaru Heaven Hill, najväčšej nezávislej, rodinnej spoločnosti a druhého najväčšieho držiteľa Kentucky bourbonu na svete, zahŕňa: Elijah Craig Small Batch, Kentucky Straight Bourbon Whiskey, Elijah Craig Straight Rye Whiskey, Elijah Craig Toasted Barrel, Kentucky Straight Bourbon Whiskey, Elijah Craig Barrel Proof, Kentucky Straight Bourbon Whiskey a Elijah Craig 18-Year-Old Single Barrel, Kentucky Straight Bourbon Whiskey. Značka Elijah Craig získala niekoľko ocenení: Whisky Advocate's Whisky of the Year, Best Small Batch Bourbon, Double Gold na San Francisco World Spirits Competition, World's Best Small Batch Bourbon, Best Kentucky Small Batch Bourbon na Whisky Magazine's 2023 World Whiskies Awards. Viac informácií nájdete na webovej stránke www.elijahcraig.com. Liehovar Heaven Hill vám pripomína: „Rozmýšľajte. Pite s rozumom.“
O  Ryder Cup Europe
Udalosť Ryder Cup Europe, ktorá pozostáva zo zástupcov European Tour (60 %), PGA Veľkej Británie a Írska (20 %) a Konfederácie profesionálneho golfu prostredníctvom Ryder Cup European Development Trust (RCEDT) (20 %), vlastní práva na Ryder Cup, keď sa súťaž koná v Európe.
European Tour je riadiacim partnerom a má hlavnú zodpovednosť za všetky záležitosti týkajúce sa európskeho tímu; PGA Veľkej Británie a Írska je zakladajúcim partnerom; Konfederácia profesionálneho golfu je zase zodpovedná za riadenie Trustu, ktorý je rozvojovým partnerom.
Celosvetovými partnermi Ryder Cupu 2023 sú Aon, BMW, Capgemini a Rolex.
O PGA of America
PGA of America je jednou z najväčších športových organizácií na svete, ktorá sa skladá z takmer 28 000 profesionálov PGA, ktorí denne pracujú na raste jej záujmov a začlenenia do golfovej hry. Pre viac informácií o PGA of America navštívte webovú stránku PGA.com a sledujte nás na Twitteri, Instagrame a Facebooku.