Otázka vo fľaši

Exkluzívne DEGUSTAČNÉ WHISKY MENU

KOFT | 2.8.2017 | Blog - ARDBEG, MACALLAN, GLENMORANGIE, HIGHLAND PARK

Našou asi najznámejšou whiskey je Jack Daniel´s. Tvorí však len 1/5 z nášho whisky/whiskey portfólia a preto sa naši kolegovia rozhodli pre vás vytvoriť niečo výnimočné! Čo tak ochutnať aj whisky, ktorá nie je taká bežná a cenovo dostupná?

Naši brandmanageri Janka PršanováPeter Schmidt sa už dlhšie zamýšľali nad tým, ako zviditeľniť  a priblížiť špeciálne škótske Single Malt a Blended Whisky zo svojho portfólia značiek aj tým, ktorí sa ku nim ešte nedostali.  Vytvorili preto kombináciu 4 škótskych whisky, ktoré sú chuťovo jedinečné a spojili ich na 1 podnose. Drevo a vypálené značky len dopĺňajú kombináciu dlhého zrenia v sudoch a zadymených tónov.

V tomto degustačnom whisky menu vám ponúkame Macallan Amber, Glenmorangie 10YO, Ardbeg 10YO a Highland Park 12YO vo formáte 2 cl a nájdete ich vo vybraných podnikoch po celom Slovensku. Nenechajte si ujsť výnimočnú cestu spoznávania Single Maltov a Blended Whisky, ktorú pre vás Janka s Peťom pripravili.

Niečo o viac o jednotlivých fľašiach:

GLENMORANGIE THE ORIGINAL: 10-ROČNÁ

Zreje plných desať rokov v sudoch po bourbone. Buket Glenmorangie je sadom zrejúcich citrónovníkov, marhúľ, jabloní, mandarínok a hrušiek. Môžete pocítiť nádych vanilkovej a banánovej zmrzliny s divokou mätou. 40 % , filtrovaná za studena.

ARDBEG, 10-ROČNÁ

Dokonalá rovnováha a hĺbka. Zvodná kombinácia tónov dymu a zeminy s toffee a espressom. Zreteľná medická a fenolová aróma, svieže citrusy s rastlinnými príznakmi bieleho vína. Nezaprie ani melón, hrušku a ozveny mora, jódu a údených rýb. 46 %.

MACALLAN AMBER

Kvetinový, citrusový sladký buket vystupuje do popredia, velí zboru sladkých vanilkových tónov nad čerstvo zožatým obilím. Hrozienko, sultánka a škorica sa prizerajú ako karamelové jablká a cukrová vata vstupujú do žiary reflektorov. Na chuti sa čerstvé zelené jablká a citróny miešajú so škoricou. Tóny zázvoru sa vznášajú ako sa ovocie ujíma vedenia, s jemne pretrvávajúcim dubom. Finále je ľahké až stredné, s bobuľovým ovocím a obilninami, mierne suché.

HIGHLAND PARK 12YO

Medzi hlavné znaky tejto whisky patrí jej žiarivo jantárová farba. Má sladkú vresovo-medovú vôňu doplnenú rašelinovým zadymením. Jej chuť je sladká a dymovo zaoblená. V ústach vytvorí plný sladový pôžitok. Zakončenie je lahodné- dráždivé, hrejivé, subtilne dymové.

Degustujte zodpovedne! :-)