Otázka vo fľaši

JACK DANIEL´S Red Dog Saloon – špecialitka, ako sa patrí

KOFT | 2.11.2017 | Blog - JACK DANIEL`S

O živote a osobnosti Jacka Daniela sme už čo-to popísali. Nemôžeme však opomenúť mesto, kde vyrastal, žil a nakoniec aj zomrel, pretože je takisto výnimočné ako on sám. Pokiaľ máte v obľube miesta, ktoré dýchajú históriou, tradíciou a niečím, čo sa v skutočnosti ani nedá opísať, určite vám odporúčame navštíviť adresu 133 Lynchburg Highway v Tennessee.

Lynchburg – miesto, ktoré vás pohltí           

Táto lokalita doslova žije Jackom. A nemyslite si, nie je to len preto, že je tu postavená jediná pálenica značky Jack Daniel´s na svete. Celé „mestečko“ je aj napriek celoročnej výrobe whiskey prispôsobené návštevám fanúšikov tým, že sú sprístupnené všetky miesta, ktoré sa naozaj oplatí vidieť. Medzi ne určite patrí napríklad aj „Cave Spring“, čo je najväčší a najčistejší prírodný zdroj vody v Lynchburgu. To ho predurčuje na výhradné využitie pri výrobe celej rodiny Jack Daniel´s Tennessee Whiskey. Aj preto sa každá kvapka nášho obľúbeného Jacka vyrába na jedinom mieste na svete – v Lynchburgu. Okrem toho sa však oplatí navštíviť aj „Hardware Store“, kde predávajú merchandising značky Jack Daniel´s i výrobky zo sudov, v ktorých ešte nedávno zrela americká whiskey. Aj napriek tomu, že sa tu nachádzajú všetky priestory, ktoré Jack potrebuje na svoj vznik, stále sú tu aj miesta opradené tajomstvom a záhadami.

Keď sa Jack najlepšie vychutnáva s priateľmi...

Jack Daniel sa v roku 1892 naozaj činil. Inšpiroval sa rušnými salónmi a barmi v Nashville a rozhodol sa, že otvorenie baru v jeho rodnom meste bude dobrým spôsobom, ako rozšíriť jeho podnikanie s whiskey, a čo je dôležitejšie, spojí miestnych ľudí dokopy. Neotvoril však len jeden bar, ale rovno dva: sofistikovaný salónik White Rabbit a živší Red Dog Saloon. Stali sa tak spoločenským strediskom plným hudby, zábavy a silných priateľstiev, ktoré utužovala aj láska k whiskey. Salón sa nachádzal na mieste, kde teraz stojí altánok. Väčšina informácií o Red Dog Saloon je však opradená tajomstvom, pretože všetko, čo zo salónu zostalo, sú len mýty a legendy. Dokonca aj pôvod jeho názvu nie je známy. Je možné, že odkazoval na Jackovho psa alebo aj na farbu jeho unikátnej whiskey...

125-ročné tajomstvo naplnené do fľaše

Z Lynchburgu k nám túto jeseň dorazila nová limitovaná edícia s názvom RED DOG SALOON Tennessee Whiskey. Táto špeciálna edícia pripomína 125. výročie, odkedy Jack Daniel otvoril prvýkrát dvere svojho obľúbeného salónu. Rovnako ako každá kvapka Jack Daniel's Tennessee Whiskey, aj táto limitovaná edícia je destilovaná práve tu v Lynchburgu.

Chuťový profil tejto edície vychádza zo základu Jack Daniel´s Tennessee Whiskey, avšak nafľaškovaná má vyšší obsah alkoholu.

S potešením vám predstavujeme edíciu RED DOG SALOON, ktorá dopĺňa svoju limitovanú predchodkyňu White Rabbit Saloon. Veríme, že si ju vychutnáte v podobnom duchu, ako sa tradovalo v tomto salóne – s radosťou a priateľmi.