Otázka vo fľaši

Zoznámte sa, VODKA

KOFT | 30.6.2017 | Blog - FINLANDIA, BELVEDERE, GREY GOOSE

Zaužívaný stereotyp o pití vodky v zime rúca ľudská vynaliezavosť a doslovný smäd po nových prístupoch v konzumácii jedla a alko či nealko nápojov. Tentokrát skúste nočné letné debaty na terase okrem super spoločnosti aj s týmto čírym alkoholom. Ak vám k vysokým teplotám nepasujú presladené a príliš aromatické alkoholy, vodka je riešenie.

Tak kto bol prvý?

Na prvý pohľad je vodka od vody na nerozoznanie, z tohto slova pochádza samotný názov známeho alkoholu. O prvenstvo vo výrobe sa sporia Rusi a Poliaci. Originálny poľský recept má s menšími úpravami dodnes niesť vodka BELDVEDERE, ktorá je odborníkmi považovaná za jednu z dvoch najlepších na svete. Ak ste sa priklonili k nášmu návrhu letnej ochutnávky, nezabudnite na ňu.

Klasiku v pôvode dopĺňajú aj prekvapenia, napríklad z Francúzska. Luxusná GREY GOOSE z oblasti Cognac je z pramenitej vody z 500 stôp hlbokých artézskych studní. Celý proces jej výroby (od výberu pšenice cez päťstupňový proces destilácie až po finálne fľaškovanie) je navrhnutý tak, aby sa dosahovala kontinuálna najvyššia kvalita vodky.

Z čoho sa vyrába?

Vodka sa v jednotlivých krajinách vyrába často aj z iných surovín. Rusi na vodku využívajú pšenicu, Poliaci raž, prípadne zemiaky, tradičná fínska vodka (najznámejšia FINLANDIA) sa zas vyrába z jačmeňa. Vo Finlandii chutnáte aj čistú ľadovcovú vodu (neupravovanú).

Aj vodky majú príchute

Ak hľadáte k horúcim večerom niečo nevšedné, výrobcovia mysleli na všetko pri kreatívnych kombináciách kokosovej či grepovej FINLANDIE, alebo hruškovej GREY GOOSE. Výraz samotnej chute, alebo príchute viete ovládať pridávaním ľadu.

Na zdravie priatelia! Vodka tipy konzumujte zodpovedne!:-)