Otázka vo fľaši

Takáto bola cesta Jack Daniel´s Personal Collection k nám do KOFT-u

KOFT | 30.11.2017 | Blog - JACK DANIEL`S

V januári tohto roka sme sa ako firma rozhodli pre výnimočný krok - objednať vlastnú personalizovanú kolekciu Jack Daniel´s Single Barrel.

Spoločnosť KOFT, s.r.o. funguje na trhu už 25 rokov. Za ten čas si stihla získať nielen široké portfólio produktov, ale najmä dobrých priateľov, ktorí ju počas celej existencie sprevádzali a aj stále sprevádzajú. Naša práca nie je len o dosahovaní podnikateľských výsledkov. Veľmi si zakladáme na pracovnom kolektíve, priateľstve, rodine. A preto chceme výnimočnosť Personal Collection využiť ako prejav úcty a nesmiernej vďaky všetkým ľuďom, ktorí boli a sú pre nás mimoriadne dôležití a bez ktorých by KOFT, s.r.o. nebol tým, čím je.“  uviedol konateľ spoločnosti KOFT, s.r.o. Ing. Martin Lešo.

Celý systém objednávky je odlišný od distribúcie klasického Single Barrelu. Práve preto sme sa rozhodli vyskúšať si výnimočnosť distribúcie najprv na sebe, aby sme zákazníkovi, ktorý by si vlastnú Personal Collection objednal, mohli poskytnúť záruku kvalitného servisu.  V rámci Personal Collection sme dostali na výber z troch chuťových profilov Full-Bodied & Robust, Sweet Forward, Flavorfull & Balanced. Chuťové profily sú natoľko rozdielne, že aj odborníci v našej firme mali problém zhodnúť sa jednohlasne na výbere a preto sme vybrali pre našu Personal Collection chuťový profil až na druhýkrát. Aj tu sa ukazuje, že každému človeku vyhovujú iné chuťové vlastnosti. Nie je tajomstvom, že víťazný chuťový profil má názov Sweet Forward, ktorý už podľa názvu evokuje jemne zvýraznenú sladkosť v popredí whiskey.“ povedal Miroslav Slovák, Brand Manager spoločnosti KOFT, s.r.o.

Po prijatí objednávky nastal čas na prispôsobovanie súčastí Personal Collection na mieru.  Okrem samotného nafľaškovaného produktu k nám mala zavítať aj skupina predmetov zo série Personal Collection - veko suda, certifikát o tom, že sme vlastníkom našej vlastnej Personal Collection, ale aj karafa s dvoma pohármi. Okrem toho nám v Lynchburgu vytvorili aj vlastnú plaketu s menom v Sieni slávy, ktorá je tu na počesť všetkých, ktorí si Personal Collection zaobstarali. Pre každého milovníka Jacka je nesmiernou cťou byť súčasťou niečoho takého, hlavne ak sa vaše meno ocitne vedľa rôznych známych osobností, športových tímov a globálnych firiem.  Aj tieto detaily nás veľmi nadchli, nakoľko aj keď fľašu darujeme, stále bude viditeľné, koho Personal Collection to vlastne je a kto je súčasťou histórie, tradície a kvality značky Jack Daniel´s.

Špecifikom Personal Collection je aj to, že celý sud v Lynchburgu fľaškujú a etiketujú ručne. Aj tento fakt len vyzdvihuje unikátnosť každej Personal Collection. Každej fľaši sa venuje špeciálna pozornosť a preto tento proces aj chvíľu trvá - veď z jedného suda je približne 240 fliaš (musíme rátať aj s anjelskou daňou). Čas celého procesu ovplyvňuje aj počet objednávok pred nami.

Zdroj foto: FB Lynchburg Today

Keď sme mali fľaše prichystané na cestu, smerodajný bol aj dátum, kedy nám ich pošlú. Rozhodli sme sa využiť prepravu spolu s našim ďalším tovarom, z rôznych príčin to však nešlo a preto sme si na našu Personal Collection museli počkať ešte o mesiac a pol dlhšie. „Práve na tomto príklade môžete vidieť, aké nevyspytateľné veci sa počas distribúcie alkoholu môžu stať a musíme sa s nimi popasovať. Logistika nie je len o papierovaní a mailoch. Je to živý systém, ktorý ovplyvňuje mnoho činiteľov.“ povedala Eva Keményová, zodpovedná za logistiku pre KOFT, s.r.o. a spoločnosť Brown-Forman. Celý tento problém však berieme pozitívne, aspoň vieme prípadného záujemcu o ďalší sud Personal Collection dopredu upozorniť na možné predĺženie.

Cesta fliaš až k nám trvala približne mesiac a kontajner s Personal Collection sa k nám dostal z lode cez vlak na kamión, ktorý ho priviezol až do nášho skladu - Warehouse. Počas svojej cesty prešli fľaše colnou a veterinárnou kontrolou a nakoniec preclením. Následne sa vo Warehouse okolkovali. Tento systém je podobný aj pri bežných fľašiach, nájdu sa však rôzne spôsoby prepravy v závislosti od miesta pôvodu a legislatívy. Každá naša oficiálna distribúcia, a teda aj samotná Personal Collection je však zakončená kolkovaním a slovenským prekladom informácií o oficiálnej distribúcii buď priamo na zadnej etikete alebo nálepkou s informáciami o pôvode a distribúcii.

Po vyše 4 mesiacoch a zvládnutí všetkých časových, distribučných a legislatívnych prekážok sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť našu jedinečnú Personal Collection. Celá naša kolekcia aj jej súčasti - karafa, veko suda a certifikát obsahujú náš názov „KOFT 25th Anniversary“. Je pre nás veľmi dôležité, aby bola rozpoznateľná, nakoľko s ňou máme veľké plány. Fľaše z našej Jack Daniel´s Single Barrel Personal Collection sú nepredajné, avšak pár kusov sa počas roka dostane možno aj k vám.