Otázka vo fľaši

WHISKY FEST BRATISLAVA 2018

KOFT | 30.3.2018 | Blog - JACK DANIEL`S, ARDBEG, GLENMORANGIE

Festival (nielen) pre milovníkov whisky bude tento rok pre nás veľmi špeciálny...

12. a 13.apríla 2018 sa uskutoční už štvrtý -  a dúfame, že znova úspešný - ročník nášho obľúbeného festivalu. Opäť sa tak na jednom miest stretne približne 15 vystavovateľov, ktorí vám prinesú viac ako 200 druhov  rôznych whisky. A medzi nimi samozrejme nebudeme chýbať MY :-).

Tentokrát budeme vystavovať v kamennom sále na 1. poschodí a z nášho portfólia vám prinesieme tradične skvelé single malty a blendy zo Škótska, ale aj obľúbenú Tennessee whiskey a jej limitky.  Okrem toho sme si pre vás s kolegami Jankou a Mirom pripravili pár prekvapení.

Na  Whisky Fest-e uvedieme do predaja novinku nášho  portfólia Ardbeg An Oa. Značka Ardbeg sa nového prírastku dočkala po skoro desiatich rokoch. Tentokrát však nejde o limitovanú edíciu, ale o ďalšieho člena základnej rady. Meno dostal po juhozápadnom cípe ostrova Islay – An Oa. Pri tejto príležitosti bude v rámci Whisky Festu usporiadaný Masterclass venovaný značke Ardbeg. Pozornosť bude venovaná základnému portfóliu pozostávajúcemu z Ardbeg 10YO, Ardbeg Uigeadail, Ardbeg Corryvreckan a najmä novinke Ardbeg An Oa. Masterclass bude prebiehať pod vedením Zdenka Kortiša (Ardbeg Embassy ČR) a bude v češtine.

Ardbeg Masterclass sa uskutoční vo štvrtok 12. apríla 2018 o 17:00.

 

Okrem toho sme k nám pozvali Master Taster pre značku Jack Daniel´s a Woodford Reserve- Markku Raittinena. Markku už takmer 20 rokov pracuje ako Master Taster pre značku Finlandia, v posledných rokoch sa však začal špecializovať aj na americké whiskey. Počas svojej práce navštívil už viac ako 100 veľkých miest v 61 krajinách a jeho školeniami prešlo viac ako 15 000 účastníkov. Pokiaľ sa zúčastníte na jeho Masterclass, veľmi rád vás zoznámi nielen so základnou rodinou, ale aj s limitovanými edíciami whiskey, ku ktorým sa bežne nedostanete. Zažijete s ním samozrejme aj riadenú degustáciu značky a dozviete sa veľa zaujímavých informácií. Môžete sa tešiť na ochutnávku našej Single Barrel Personal Collection „KOFT 25th ANNIVERSARY“, ražných verzií rodiny a mnohých iných. Jeho výklad bude v anglickom jazyku, bude však sprevádzaný  profesionálnym tlmočníkom.

Jack Daniel ´s Masterclass sa uskutoční 12.apríla 2018 o 19:00.

 

Predaj vstupeniek na Whisky Fest je možné cez Ticket Portal, alebo TU. Za väčšinu degustácií sa na festivale platí DRAM menou, ale v cene vstupenky je aj určitý počet degustácií. Súčasťou lístku nie je vstup na Masterclass. Vstupenky na Masterclass je možné si zakúpiť TU. Pri príchode na Whisky Fest dostanete vlastný originálny whisky pohárik Glencairn, z ktorého budete môcť degustovať vašu obľúbenú whisky aj doma :-).

Máte sa na čo tešiť :-) Vidíme sa!