V priestoroch slávnej reštaurácie s morskými plodmi Rum and Crab Shack v St. Ives v Cornwalle sa zrodil korenistý rum, ktorý sme oslobodili od tyrania zaužívaných konvencií! Odmietli sme krehkú starú tradíciu v prospech nových, neobvyklých chutí, medzi ktoré patrí napríklad cornwallský šafranový koláč či zmrzlina Pedra Ximéneza. Tieto netradičné príchute sa krásne prepojili s muškátovým orieškom, vanilkou a náznakom pomaranča.
Výsledkom bol jedinečný Spiced Rum (korenistý rum), ktorý sám o sebe chutí naozaj lahodne, avšak skvele sa hodí aj k iným nápojom – jemný náznak pomaranča z neho robí tú najlepšiu prísadu pre širokú škálu koktailov.
Jediné, čo sme potrebovali, bolo meno.
DMF Crab Shack servíruje nápoje
Jedným z najobľúbenejších jedál v menu reštaurácie Shack je krab. Dlhé žiabre vnútri kraba pripomínajúce prsty sa volajú „prsty mŕtveho muža“, pretože legenda hovorí, že ak ich zjete, zomriete.
Nemalo to nič spoločné s pirátmi či karibskými ostrovmi, ako by ste to pri rume čakali. V skutočnosti sa nám prsty mŕtveho muža ako meno celkom zapáčilo. To sme predsa my. Zvláštne meno, lebka na fľaši (údajne posledná osoba, ktorá zjedla prsty mŕtveho muža) a lahodný rum inšpirovaný chuťami, ktoré nás robia šťastnými.
Náš domov
Reštaurácia Rum and Crab Shack v St. Ives v Cornwalle je náš duchovný domov, avšak liehovar Bristol & Bath Rum sa nateraz stal naším skutočným domovom. Práve tu s radosťou zabudneme na všetky problémy, relaxujeme a vychutnávame si pohľad na 500-litrový dvojitý retortový destilačný prístroj na rum.
Podnik sa rozprestiera na štyroch poschodiach. Nájdete tam bar (teda vlastne niekoľko barov) a tiež školu rumu, kde si všetci milovníci rumu môžu vyskúšať destilovať svoj vlastný.
Pravdepodobne tu nájdete aj najväčší výber rumu, pretože nechýba zástupca z každej krajiny sveta, ktorá sa zaoberá ich výrobou.
Škola rumu v liehovare Bristol & Bath Rum ponúka jedinečnú príležitosť preskúmať fascinujúci a rozmanitý svet rumu. Zistite viac o bohatom príbehu rumu a užite si množstvo zábavy v interaktívnych triedach, ktoré vás pobavia a poskytnú vám zaujímavé informácie. Popritom si môžete vychutnávať lahodné rumové koktaily. To najlepšie na záver – domov si odnesiete svoju vlastnú fľašu rumu, ktorú ste vlastnými rukami majstrovsky pripravili. Chýbať nebude ani personalizovaná etiketa.