Rittenhouse Straight Rye Whisky uzrela svetlo sveta v roku 1934 a liehovar Heaven Hill ju získal v 90. rokoch. Je to tradičná pensylvánska žitná whisky, ktorá vzdáva poctu slávnemu námestiu Rittenhouse Square v Philadelphii. Dnes je pre Rittenhouse typická výrazná korenistá chuť, ktorá neodmysliteľne patrí k značke. Rittenhouse je oceňovaná klasická žitná whisky, ktorá je obľúbená u barmanov a milovníkov whisky.

Pôvodne sa volala „Rittenhouse Square Rye“ po slávnom námestí Rittenhouse, ktoré sa nachádza v centre Philadelphie a každoročne ho navštevujú tisíce ľudí. Námestie nesie meno po Davidovi Rittenhousovi, renomovanom astronómovi, hodinárovi a vynálezcovi, ktorý bol prvým riaditeľom Mincovne Spojených štátov vo Philadelphii.
Rittenhouse Straight Rye Whisky  bola vytvorená bezprostredne po prohibícii ako tradičná pensylvánska žitná whisky. Tento druh nápoja bol pôvodne oveľa populárnejší než bourbon. Rittenhouse bola korenistejšia a ovocnejšia než vtedajšie viac trávnaté, rastlinné druhy z Marylandu. V začiatkoch moderného liehovarníckeho podnikania sa stala významnou značkou.

Dnes v chuťovom profile Rittenhouse dominuje pensylvánsky alebo „monongahelský“ druh raže, ale rovnako ako žitná z Kentucky, vyrába sa z väčšieho množstva kukurice v porovnaní s tradičnou americkou žitnou whisky.

Rittenhouse je tzv. „bottled-in-bond“ whisky : výrobok s 50 % obj. alkoholu (proof 100), z jedného liehovaru, jednej liehovarníckej sezóny, zrejúci po dobu minimálne 4 rokov v špeciálnom sklade.
Bottled-in-bond whisky je často označovaná ako „kvalitný produkt“.
Jej produkciu od konca 19. storočia upravuje zákon s cieľom zabezpečiť kvalitu whisky, ktorá sa dostáva do fľaší, a zaručiť spotrebiteľom kúpu kvalitného amerického alkoholu.
Dnes sú bottled-in-bond whisky najregulovanejšími liehovinami na svete a tešia sa významnému záujmu spotrebiteľov o históriu americkej whisky.

OCENENIA
Rittenhouse Rye Whisky každoročne získava niekoľko ocenení.
Bola zvolená za Top 10 najpredávanejších amerických whisky v správe Drinks International’s Annual Brands Report 2022. Nedávno získala ďalšie ocenenia, medzi ktoré patria:
Great Value & 92 Rating – Ultimate Spirits Competition 2021 Double Gold – San Francisco World Spirits Competition 2021 Double Gold Medal & Consumers’ Choice Award – SIP Awards 2021
Double Gold Medal – John Barleycorn Awards Spring 2021 93 Points – International Wine & Spirits Competition 2021 Double Gold – New York International Spirits Competition 2020