Skutočné remeslo je viac než len nálepka na fľaši. Sú to špinavé ruky, ťažká práca, plné srdcia a láska k pôde. Je to o tom prísť každý deň do práce s úsmevom na tvári a vyhrnúť si rukávy, aby ste vytvorili nekompromisný, epický gin. Skutočné remeslo znamená drinu. Pri skutočnom remesle nezaspíte na vavrínoch.

Začali sme v roku 2012 na našej krásnej rodinnej farme a bez najmenšieho poňatia o tom, do čoho sa to púšťame. Začali sme s vecami, na ktorých záleží a so snom zachrániť svet pred všedným ginom. Prekopali sme odvetvie od základov: stali sme sa pestovateľmi ginu.
Náš gin je dielom prírody. Čerpáme vodu z nášho prameňa, pestujeme rastliny a vytáčame čerstvý med z našich vlastných úľov. Snažíme sa zachovať lokálnosť a ako opatrovníci pôdy zbierame úrodu v úcte k prírode a komunite. Cestou sa snažíme dávať viac, než dostávame: znova zasiať, znova zasadiť, znova vybudovať.

Keď príde čas na destiláciu, kladieme si otázky, experimentujeme a vynachádzame epické giny, vrátane takých, o ktorých sa dovtedy nikomu ani nesnívalo. Robíme ich v malých várkach v našich nádherných, na zákazku vyrobených medených destilačných prístrojoch menom Curiosity a Satisfaction. Zažívame pri tom mnoho zábavy a snažíme sa popustiť uzdu fantázii.

Tvorbou takýchto unikátnych destilátov veríme, že môžeme ľudí spojiť, povzbudiť ich, aby sa vymanili zo svojich zaneprázdnených životov a aby sa znova spojili s vecami, na ktorých im naozaj záleží. Je to o skutočných ľuďoch, skutočných spojeniach a skutočných zážitkoch. Preto všetko, čo tu robíme, je skutočné. Naše giny nie sú iba o tom „byť najlepší“ alebo „vyhrať najviac cien“: to je len niečo, čo prichádza prirodzene, keď do tvorby produktu vkladáte takú vášeň, zručnosť a skutočné, na farme vypestované ingrediencie ako my.

Rýchle fakty
 
  • Uznávaný ako najpredávanejší remeselný gin vo Waitrose, uznávaný ako najpredávanejší značkový gin v M&S a teraz najpredávanejší ochutený gin naprieč mnohými licencovanými podnikmi v Spojenom kráľovstve
  • #1 medzi super prémiovými ochutenými ginmi v podnikoch aj obchodoch (Nielsen a CGA 2019)
  • Vynašli sme Rhubarb Gin a častokrát nám pripisujú stvorenie moderného ošiaľu s ružovým ginom - s obsahom 34 % skutočnej rebarborovej šťavy v každej fľaši nášho Rhubarb Ginu
  • 300 skutočných bazových kvetov, každý ručne odtrhnutý z našich miestnych živých plotov v Harrington v každej fľaši nášho Elderflower Ginu.
  • Ako prví na svete sme získali povolenie na destiláciu mimo liehovaru, čo nám umožňuje cestovať po krajine a šíriť poznanie o remeselnom gine: ako ho vyrábame a prečo ho robíme práve takto. V súčasnosti máme dva „prenosné“ 50 L medené destilačné kotly, ktoré pre nás oba na zákazku vyrobil Arnold Holstein, menom Satisfaction Ingenuity. Destilovali sme naživo na výstave RHS Chelsea Flower Show, Junipalooza a na festivale The Big Feastival, kde sme tiež viedli špeciálne živé kurzy o destilovaní.
Okrem množstva nových tohtoročných ocenení pre naše giny, ktoré sú podrobnejšie uvedené nižšie, sme tiež hrdí na to, že sme sa stali Anglickým liehovarom roka 2018 na Medzinárodnej súťaži liehovín v Berlíne.