Novinky

FINLANDIA v novom šate

4.6.2018 - FINLANDIA

Prémiová vodka Finlandia, známa dokonalou jemnou chuťou, predstavila nový dizajn fľaše, ktorým nadväzuje na dizajnovú tradíciu inšpirovanú ľadom.Tvorcovia nového, originálneho dizajnu fľaše, zachovávajúc všetky podstatné prvky značky Finlandia, vyzdvihli ikonický výjav dvoch zápasiacich sobov pod polnočným slnkom a plasticky ho aplikovali pod hrdlom fľaše priamo do skla. Číre sklo fľaše zároveň evokuje topiaci sa ľad a aj vďaka tomuto efektu sa vodka vo fľaši iskrivo trbliece. Nový dizajn zvýrazňuje výrazný modrý uzáver, na hrdle podčiarknutý štítkom s nápisom „Vodka z krajiny polnočného slnka“. To všetko korunuje žiarivo modrá etiketa s inovovaným logotypom FINLANDIA, ktorý v objatí svetelných lúčov, vyžarujúcich z polnočného slnka, symbolizuje prvky, sprítomňujúce pútavý príbeh prémiovej fínskej vodky.

Luonto, Tislaus, Muotoilu
Dizajn fľaše vychádza zo základných princípov vodky Finlandia: príroda (Luonto), destilácia (Tislaus), dizajn (Muotoilu). Carmen d‘Ascendis, riaditeľ globálnej značky Finlandia: „Dizajn vodky Finlandia nadväzuje na päťdesiatročnú, ľadom inšpirovanú tradíciu dizajnu fliaš a tiež na celosvetovú reputáciu Fínska v oblasti kvality a nedotknutých prírodných krás… Nový šat balenia vodky Finlandia z dielne Cartils Branding & Packaging Design považujeme za nádherný krok vpred v rámci evolúcie nášho oceňovaného dizajnu, ktorý odráža našu prémiovú vodku, jej dynamiku i podstatu.“

Vodka Finlandia stelesňuje to najlepšie, čo Fínsko ponúka. Vyrába sa z ľadovcovej pramenitej vody a najkvalitnejšieho fínskeho jačmeňa, ktorý pod polnočným fínskym slnkom dozrieva 72 dní. Dokonalé prírodné suroviny sa neskôr vďaka najmodernejšej destilácii menia na vodku s jemnou sviežou chuťou. A tá teraz dostala novú fľašu - pohľad na ňu upúta, nech už bude vystavená v regáloch medzinárodných reťazcov či vo vychytenom mestskom bare.