Novinky

LUNAZUL: Mladá tequila naprieč 8 generáciami

12.8.2023 - LUNAZUL TEQUILA

Je to vôbec možné? Tequila LUNAZUL, ktorá rozšírila portfólio tequíl v KOFT-e, dokazuje, že áno.

LUNAZUL založil v roku 2004 Francisco Beckmann zo siedmej generácie potomkov Jose Antonia de Cuerva.

Vyrábaná v malých dávkach (small batch) ponúka tequila 100 % z agáve vynikajúcu kvalitu, jemnosť a bohatú chuť, zdokonaľovanú naprieč generáciami.

Pozemok Tierra de Agaves, kde sa vyrába Lunazul, sa nachádza medzi úpätím sopky Tequila a hlbokým údolím rieky Rio Grande v Jaliscu a je najväčším poľom s agávou. Za dokonale vypestovanou agávou stojí José Fernandez, ktorý dozerá na viac ako4 milióny rastlín agávy. Majster pestovateľ José Fernandez vie z vlastných skúseností odhadnúť, ktoré rastliny sú vhodné na to, aby z nich vznikla skvelá tequila. Vyrastal na poliach dediny v okolí Tequily, vďaka čomu je José v tomto odvetví ako doma. Jeho otec, agávová legenda Don José, mu odovzdával svoje znalosti a inštinkty počas toho, ako José rástol z mladého jimadora (zberača) na majstra.

Ku kvalitnej agáve patrí ešte dokonalý proces výroby a zrenia. Za tým stojí  Master Disttiler Francisco Quijano, ktorý bol v rokoch 2005-2007 predsedom Národnej komory výrobcov tequily a viedol úsilie o zaradenie polí modrej agávy v Jaliscu na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

V našom portfóliu nájdete LUNAZUL BLANCO a LUNAZUL REPOSADO.