Novinky

CUT RUM: Značka výnimočných zadymených rumov

15.11.2022 - CUTRum

V KOFT-e sa špecializujeme na výnimočné produkty. Preto sme sa rozhodli rozšíriť naše rumové portfólio o naozaj zaujímavé rumovy, ktoré majú veľmi špecifický proces výroby.

Produkty značky CUT RUM tvorí zmes rumov z Trinidadu a Jamajky, ktoré prebiehajú procesom zadymenia. Tento proces trvá približne 2 roky a zahŕňa  pálenie štiepky z amerického dubu, pričom sa zachytáva dubový dym a prepúšťa sa cez chladiace zariadenie. Následne sa pridáva malé množstvo rumu. Konečným výsledkom je hustý údený rumový kondenzát plný dymovej chuti.

V ďalšom kroku sa z údeného kondenzátu odfiltrujú všetky karcinogény a nevhodné častice. Upravený kondenzát sa následne naleje do dávky 3-ročného rumu z Worthy Park Estate. V tomto bode sa pridávajú aj prírodné kávové a tabakové prísady a rum sa potom nechá 4 týždne odpočívať v dubových sudoch, aby sa ukončil proces lúhovania.

V ponuke máme tri rôzne chuťové profily tejto výnimočnej značky:
CUT SPICED RUM  - Prémiový karibský rum obohatený o skutočné korenie , ktorý je zložený z 80% rumu z Worthy Park Estate a 20% rumu z Trinidadian Distillery.
CUT SMOKED RUM  - Prvý prirodzene zadymený rum v UK, ktorý tvorí 100% rum z Worthy Park Estate.
CUT OVERPROOF RUM  - Rum obohatený o skutočné korenie,  ktorý obsahuje 80% rumu z Worthy Park Estate a 20% rumu z Trinidadian Distillery.

Viac o značke a procese výroby sa dozviete TU.