Ako vzniká "najlepšie víno na svete" 

Životným cieľom mnícha Doma Pérignona bolo vyrábať to „najlepšie víno na svete“ a jeho dielo vytvorilo z neho samotného duchovného otca šampanského. Aj dnes dodržiava značka Dom Pérignon rovnaký princíp. Každé víno Dom Pérignon Vintage sa riadi takzvaným Manifestom, ktorý definuje osobnosť a charakter špičkového ročníkového vína pod značkou Vintage. Manifest je vyjadrením viery – akési desatoro jasných, silných princípov, ktoré značka vyznáva, a týmto ctí vizionársky odkaz mnícha Pérignona, ktorý sa v roku 1668 stal správcom pivnice v opátstve Hautvillers.

„Napil som s hviezd!“

Pre brata Doma Pérignona to v 17. storočí znamenalo vyrobiť v oblasti Champagne víno, ktoré je iné než ostatné, a ďalších 47 rokov zdokonaľovať jeho receptúru – až do okamžiku, kedy prehlásil:

„Moji bratia, poďte sa pozrieť. Práve pijem esenciu hviezd!“ Z triumfu prírody nad fyzikálnymi zákonmi sa zrodilo šampanské víno, ktoré večné hľadanie brata Doma Pérignona nakoniec korunovalo úspechom.

A súhlasil s ním aj Ľudovít XIV., na ktorého dvore sa Dom Pérignon stal obľúbeným šampanským. Dom Pérignon je symbolom kvality a tých, ktorí sa dotýkajú hviezd. Šampanské Dom Pérignon je stále verné tradícii výziev – každá ročníková edícia Vintage skladá česť jednej osobnosti z radov tých, ktorí sa nenechali odradiť ľudskou priemernosťou. Iba ľudia môžu povýšiť ľudského ducha.

Trojica nevyvrátiteľných faktov:

  • Dom Pérignon je bez diskusie líder kategórie Prestige Cuvée.
  • Je to prvá značka šampanského, ktorej uznávaný znalec odboru Robert Parker priradil ocenenie 98/100.
  • Ide iba o hrozno z viníc Grand Cru a iba zber najlepších ročníkov