Značka nesie názov po zakladateľoch spoločnosti John Dewar & Sons, ktorá vznikla v roku 1846. Počas rokov sa z malej predajne vína a liehovín v Škótsku stala globálna značka ponúkajúca prvotriednu kvalitu vo svete whisky. Spoločnosť sa venovala najmä výrobe miešaných whisky, ktorú počas svojej dlhoročnej existencie priviedla k dokonalosti.  

Značka úspešne kombinuje viac ako 40 jednoduchých sladov, ktoré sa väčšinou získavajú z liehovarov konkurentov, aby vytvorili jedinečné whisky vo svojom segmente. Vzhľadom na to, že profily chutí jednotlivých sladov sa môžu každú sezónu meniť, ich recept sa líši- no chuť zostáva stále rovnaká. John Dewar & Sons vlastnia päť liehovarov, ktoré vyrábajú jednoduché slady, ktoré tvoria základ každej zmesi a poskytujú rôzne chuťové profily.

Za vznikom tejto whisky stojí v poradí šiesty Master Blender, Tom Aitken. Dewar´s je  s viac ako 500 medailami získanými v medzinárodných súťažiach najviac ocenenou blended škótskou whisky. Z Medzinárodnej súťaže svetových liehovín v San Francisku získalo niekoľko zlatých a strieborných medailí.