GlenDronach nachádza sa v oblasti Deveron, Speyside a založila ju v roku 1826 spoločnosť GlenDronach Distillery Co. Desať rokov po jej otvorení zhorela do tla. V tej dobe to však pre destilérie whisky nebolo nič výnimočné. Po tomto nešťastí sa spojilo niekoľko významných ľudí z whisky priemyslu (medzi inými aj Walter Scott z Teannich, či Charles Grant z Glenfiddich distillery) a pomohli značke znova sa postaviť na nohy.

GlenDronach bol pod kontrolou Grant do roku 1960. George Grant predal destilérku spoločnosti William Teacher&Sons Ltd., ktorá zdvojnásobila počet destilačných nádob. Značka sa stala výnimočnou aj tým, že využívala destilačné nádoby na uhoľné palivo a tak sa zaradila medzi posledné destilérie, ktoré ešte v treťom tisícročí využívali uhoľné palivo pri destilácii.

V roku 1996 destilériu zatvorili. Znova otvorená bola v roku 2002, avšak medzi tým prešla viacerými zmenami. Tou najpodstatnejšou zmenou bol prechod z uhlia na paru. Okrem toho však prestali využívať tzv. sladové podlahy , v ktorom využívali uhlie a rašelinu na sušenie jačmeňa, pretože whisky bola až príliš rašelinová. Odvtedy sa zo silne rašelinovej whisky stala silná whisky, ktorá nepoužíva upravený slad.