KTO BOL JACK DANIEL?

Jack Daniel sa narodil v septembri, pravdepodobne v roku 1850, v Lynchburgu v štáte Tennessee. Bol to ambiciózny človek, mal rád všetko nové, ale zároveň bol veľmi prchký. Veľmi skoro mu zomrela matka, odišiel z domu a vychovával ho farár, ktorý doma pálil whisky. V 13-ti rokoch dostal na výber – buď sa stane kňazom, alebo bude páliť whiskey. A my všetci sme radi, že si vybral pálenie whiskey...

Po občianskej vojne v roku 1866 museli byť všetky pálenice registrované. Jack Daniel tú svoju zaregistroval ako prvý. Týmto má liehovar v Lynchburgu štatút prvej registrovanej destilérie v krajine a bol zaradený medzi národné pamiatky. Ako prvý na svete použil na svoju whisky hranatú fľašu, ktorá je pre nás symbolom. V roku 1904 prihlásil Mr. Jack svojou whisky na svetovej výstave v St. Louis do súťaže, kde bola ohodnotená ako najlepšia whisky na svete.

Jack sa nikdy neoženil, nemal žiadne deti a svoj liehovar odovzdal svojmu synovcovi lemu Motlowovi.

Jeho smrť je tiež zaujímavá, rovnako ako jeho život – doplatil práve na svoju prchkosť. Jedného dňa chcel otvoriť svoj trezor, bohužiaľ však zabudol číselnú kombináciu. Zo zlosti do sejfu kopol, rana sa mu zapálila a on na svoje zranenia o pár rokov neskôr umiera. Ako hovoria starousadlíci z Lynchburgu – keby svoje zranenia polial svojou vynikajúcou whisky, nemuselo sa to stať.

Pán Jack sa síce nikdy neoženil, ale vraj mal veľa priateliek. Dokonca sa hovorí, že na každý deň jednu. Preto sú pred jeho hrobom namiesto jednej stoličky dve.

 

LIEHOVAR V LYNCHBURGU

Liehovar v Tennessee je najstarším registrovaným liehovarom v Spojených štátoch a zároveň národnou pamiatkou. Je to jediné miesto, kde sa Jack Daniel’s Tennessee Whiskey vyrába a zároveň jediné mesto, kde stále trvá prohibícia.