Značka PATRÓN je ultra prémiová tequila pochádzajúca z oblasti Jalisco v Mexiku. Je vyrobená zo 100% Modrej agávy a môžeme ju nazývať aj „pravou tequilou“, ktorá nesie označenie NOM. 

Značku PATRÓN založili v roku 1989 dvaja páni- John Paul DeJoria a Martin Crowley. S výrobou začali priamo v Jalisco- oblasti, pre ktorú je charakteristické pestovanie modrej agávy a odkiaľ pochádzajú tie pravé tequily.

Názov PATRÓN obvykle opisuje osobu zaoberajúcu sa charitou a finančnou podporou tým, ktorí to potrebujú. Zakladatelia tejto značky však pod týmto názvom mysleli niečo iné. Ich predstavou bol dôležitý a vysokopostavený pán, ktorý odráža všetky prvky dôležitosti, vážnosti a dokonalosti.  Logom značky je včela, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou plantáží agávy.

Na výrobu tejto tequily sa využíva Weber modrá agáve, o ktorú sa starajú len tí najlepší Jimadori. Agáve zreje približne 8 rokov a každý Jimador musí správne odhadnúť jej zrelosť. Pokiaľ je daná agáve vhodná na ďalšie spracovanie, Jimador oseká jej pichľavé listy s ostňami a nechá z nej len jej srdce- piňu. Tá sa dostane do distilérie, kde je naporciovaná na menšie časti, pečie sa a následne je rozomletá vulkanickým kameňom a rotujúcim mlynom. Zmes je následne fermentovaná, destilovaná a zreje v ručne vyrábaných sudoch.

Kvalitu tequily PATRÓN má na starosti hlavný Distiller Francisco Alcaraz, ktorý dohliada na tradičnú výrobu založenú na perfekcionizme. Aj keď sa v roku 2002 výroba tequily presunula na iné miesto, hlavný Distiller sa nezmenil a naďalej pokračuje v dokonalej výrobe tejto obľúbenej tequily.