Najstaršia tequila, jej počiatky siahajú do roku 1870, vyrába sa a plní v Mexiku. Je to jediná tequila s povolením FDA (Úrad pre ochranu potravín) používať tvrdenie „všetko prírodné“. Pri jej výrobe sa využíva iba 100 % prírodná modrá agáva a tradičné metódy ako varenie v hlinených peciach a prírodné fermentovanie. Na docielenie finálnej farby nie je pridávané karamelové farbivo. Znak konskej podkovy symbolizuje meno Herradura, čo v španielčine znamená konská podkova, ktorá zároveň symbolizuje šťastie. Tequila Herradura je určená pre tých konzumentov, ktorí uznávajú skutočné hodnoty a chcú vyskúšať to najlepšie.

Jedinečná chuť a kvalita oboch značiek je daná prvotriednymi surovinami, oblasťou, v ktorej agáva dorastá, a tradičným spôsobom spracovania. To zaručuje chuťovú stabilitu značiek. Podľa štúdií je tequila z regiónu Amatitán a Nayarit viac bylinná a má korenenú arómu. Vyššie položené oblasti, kde sa pestuje agáva, dávajú, naopak, tequile viac kvetinový a sladký profil.

V štáte Jalisco sa nachádza mestečko, ktoré má tequilu priamo v názve – Santiago de Tequila. A kúsok odtiaľ je ďalšie dôležité miesto – v srdci „tequilového kraja“ Amatitán, odkiaľ pochádza tequila Herradura, pokladaná v Mexiku za jednu z najprestížnejších značiek. Rodí sa v destilérii Casa Herradura, ktorej počiatky sa datujú do roku 1870. Je teda druhá najstaršia v Mexiku.

Môže sa zdať prekvapivé, že za zrodom Casa Herradura stojí žena – Carmen Rosales de López, ktorá destilériu, kde sa vyrábal mezcal (mezcalové víno), v roku 1870 kúpila. Jej brat Ambrosio Rosales jej veľmi pomáhal s prevádzkou a začal učiť jej syna Aurélia Lópeza. Ten neskôr podnik, ktorý je situovaný v údolí Amatitanu na úpätí hory Tequila v pohorí Sierra Madre, prevzal. História tequíl z domu Casa Herradura sa začala písať v roku 1920 a 1923, keď bola značka oficiálne zaregistrovaná.

Dodnes sú tu zachované pôvodné spôsoby výroby a tradičné postupy. Stavajú sa nové murované pece na to správne spracovanie tequily. Dnes sa tu vyrábajú dve značky, ktoré majú nielen na mexickom trhu, ale aj po celom svete vyhlásené meno: Herradura a El Jimador.

Viac informácií o Tequilách z nášho portfólia nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=GumR0BvB8MQ